ЄПАРХІАЛЬНІ НОВИНИ

Дитячий табір під гаслом: «Пам’ятаймо, що ми нащадки князя Володимира Великого»

З благословення преосвященнійшого Павла єпископа Тернопільсько-Теребовлянської єпархії упродовж минулих понеділка-вівторка відбувся табір для дітвори майже всієї єпархії.
Таборове гасло «Пам’ятаймо, що ми нащадки князя Володимира Великого» перегукується з присвятою 1000-літтю упокоєння рівноапостольного великого князя Київського Володимира, Хрестителя Руси-України. Табір зібрав майже дві сотні юних вірян (щоправда, різного віку – від дошкільного до підліткового) з Тернополя, Бучацького і, звісно ж, Чортківського деканатів. У церкві Святої Покрови Чорткова – одному з найкрасивіших та найбільш знаних храмів Галичини і Поділля спершу відправлено акафіст до святого рівноапостольного князя Володимира, відтак – заупокійну літію за загиблими Героями Небесної Сотні та новітніми Героями, загиблими за незалежність України на Донбасі.
Настоятель храму, канцлер єпархії митрофорний протоієрей Михаїл Левкович ознайомив юних вірян з історією церкви. Душпастирі різних парафій зазначених деканатів соборно поблагословили таборове товариство.
А згодом табір перебрався суттєво на місце своєї «дислокації» – територію замку Гольських, котра останнім часом, що надто відрадно, все відчутніше обживається. Здійснити історичний екскурс цими мурами, де застигла сивина століть й котрі ще не до кінця досліджені, спонукав дітвору фронтмен місцевого краєзнавства – директор Чортківського краєзнавчого музею Яромир Чорпіта.
Відтак захазяйнувало дозвілля. Одначе не задля пустопорожнього часопроведення, а духовно-пізнавальне та навчально-виховне. Одне слово, збалансоване задля гармонійного розвитку юних громадян України. Цікаві конкурси, вміло й креативно, власне з «проекцією» на вік їх учасників, зорганізовувані отцем Андрієм Левковичем, передбачали то пригадування й запам’ятовування заповідей Блаженства, то відгадування назв всуціль українських народних пісень, то розгадування кросвордів історичного змісту.
До участі в таких змаганнях долучилося аж 10 команд. Учасники їх отримували лотереї, котрі потому розігрувалися. Таборовим розкладом було передбачено і флешмоби, що потребувало ініціативи дітвори, й спортивні змагання – перетягування каната, віджимання, армреслінг. А куди ж без ранкової руханки, яку так вимогливо провадив отець Мирон Заяць? Були й відвідини купальні «Всецариці» побіля храму, й обід зі справжнісінької польової кухні. І виступи кожної команди за означеною темою, й вечірня дискотека, причому пісні, музика – винятково українські. Відтак близько півтораста таборян (звісно, крім найменших) заночувало в наметовому містечку на території замку.
Другого дня о четвертій годині пополудню було підведено підсумки функціонування табору. Призи дітворі самочинно дарував владика Павло.
Як вдячно зазначає отець Андрій, табір відбувся за доданком зусиль помічників-благодійників: військовиків за очільництвом командира частини підполковника А.Вівсяного, «еменесників» під орудою В.Закалова, Білівського сільського голови В.Шматька, директора Чортківського замкового відділу НЗ «Замки Тернопілля» В.Грицика, Ігоря Железняка та сестриць церкви які пригощали смачними обідами. Бо ж мета, що переслідує влаштування подібних намірів, у нас спільна – насліддя молодої України.