Єпископ Павло

episkop_pavlo
Єпископ Павло (Кравчук) правлячий архиєрей Тернопільсько-Теребовлянської єпархії, титул – Єпископ Тернопільський і Теребовлянський.

Біографія
Єпископ Тернопільський і Теребовлянський Павло (в миру Кравчук Петро Михайлович) народився 26 вересня 1965 р. на Тернопільщині в родині священика. З 1966 по 1973 рр. перебував у Росії, зокрема у Сибіру, де звершував священиче служіння його батько. З 1973 проживає на Тернопільщині. У 1983 р. завершив навчання у середній школі, і поступив на навчання до Львівського політехнічного інституту, який закінчив у 1990 р. З 1984 по 1986 рр. проходив службу в Збройних силах. У 1988 р. одружився. Дружина померла у 1996 р. У 1991 р. поступив на навчання у Тернопільську духовну семінарію, яку закінчив у 1995 р. 28 квітня 1992 р. архієпископом Тернопільським і Бучацьким Василієм рукоположений на диякона, а 21 червня того ж року ним же – на священика. З червня 1992 р. ніс служіння на парафіях у Чортківському районі на Тернопільщині. У березні 2009 р. указом Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета згідно прохання прийнятий до складу Київського Патріархату. Рішенням Священного Синоду від 12 березня 2009 року з парафій, які були прийняті на Тернопільщині з УАПЦ до складу Київського Патріархату, було утворено Тернопільську і Теребовлянську єпархію. Протоієрей Петро Кравчук був обраний єпископом Тернопільським і Теребовлянським. 19 березня 2009 р. у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі м. Києва з благословення Патріарха Філарета митрополитом Переяслав-Хмельницьким Димитрієм був пострижений у чернецтво з нареченням імені Павло. 29 березня 2009 р. у Володимирському кафедральному патріаршому соборі міста Києва відбулася архієрейська хіротонія ієромонаха Павла, яку звершив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні митрополита Переяслав-Хмельницького Димитрія, архієпископа Тернопільського і Кременецького Іова, єпископа Тернопільського і Бучацького Нестора та єпископа Васильківського Євстратія.

Нагороди:
2012 – Орден Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ ступеня.